ALERIE

67
Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Dostęp do internetu w Stanisławowie i okolicach

aktualizacja: 26 listopada 2012r.

Przyjęło się mówic, że "internet jest wszędzie" - może i wszędzie, ale nie dla wszystkich, w niektórych miejscach jest dostępny jedynie przez satelitę. Przedstawię teraz niektóre z rozwiązań jakie są do dyspozycji w naszej gminie. Otóż istnieje kilka źródeł dostępu do internetu - między innymi - sieci Telekomunikacji Polskiej, prywatne sieci osiedlowe, sieć gminna, GSM, oraz wimax, dostępny dla południowej części gminy.

Telekomunikacja Polska oferuje dostęp do internetu, jedynym warunkiem jest posiadanie telefonu stacjonarnego, oczywiście nie wszędzie da się go założyć, więc zasięg TP jest mocno ograniczony. Osiągalne prędkości na zwykłym modemie ADSL nie przekraczają 2mb/s. W okolicach także jest możliwość założenia modemu VDSL, z wyższymi osiągami, oraz ceną :)

Tam gdzie TP nie sięga, ratować sytuację można zamawiając jeden z dwóch pakietów gminnej sieci bezprzewodowej. Pierwszy pakiet - socjalny - darmowy z przepustowością 128kb/s (Od listopada 2012r. internet socjalny został wycofany z oferty urzędu)., drugi z nich jest płatny, za to z większą przepustowością. Kliknij, aby uzyskać więcej informacji oraz, aby przeczytać regulamin korzystania. Punkty dostępowe rozmieszczone są w następujących miejscowościach: Stanisławów, Pustelnik, Wólka Czarnińska, Ładzyń, Lubomin, Goździówka. Zasięg można złapać do 1-2km, w zależności od zakłóceń sygnału.

 

Od września 2009r. firma Buy-Media-Cygów rozpoczęła oferowanie swoich usług dostępu do internetu.

Na dzień  10 kwietnia 2010r. zasięiem obejmuje miejscowość Stanisławów w promieniu 5 km od centrum, Lubomin oraz Rządzę. Planowane jest dalsze poszerzenie zasięgu na miejscowość Pustelnik. Standardem budowy sieci bezprzewodowej firmy BMC jest łączenie przekaźników w częstotliwości 5 GHz, natomiast klienci podłączani są na częstotliwościach 2,4GHz co daje duże możliwości przepustowości.

Przykładowa oferta dla klientów indywidualnych na dzień 10 kwietnia 2010r. :

256kbit/s - 45zł brutto/mies.

512kbit/s - 65zł brutto/mies.

1Mbit/s - 95zł brutto/mies

Przy czym prędkość gwarantowana o każdej porze dnia jest na poziomie 80%, dodatkowo klienta nie obejmują żadne limity na ściąganie danych i czasu połączenia. Dodatkowe informacje na temat usług oferowanych przez firmę BMC dostępne na stronie www.i-bmc.pl

Dla tych którzy korzystają z internetu sporadycznie pozostają pakiety na kartę od operatorów GSM takich jak Play, Plus czy Orange. Ciekawe zestawienie ofert oraz cennik: Internet mobilny- zestawienie dostępnych pakietów ~mordzio

Ciekawą oraz darmową alternatywą jest dostęp do internetu przez Aero2. Aby móc z niego korzystać, należy złożyć zamówienie,  odebrać kartę z najbliższego punktu obsługi klienta (w Warszawie), zaopatrzyć się w wymagany modem USB (~150zł, pref. Play) i możemy korzystać do woli do max. prędkości 512kb/s. Minusem jest automatycznerozłączenie połączenia co 1h. Darmowa alternatywa działa świetnie w Stanisławowie i dla przeciętnego użytkownika jest chyba najlepszym rozwiązaniem dostępnym aktualnie na naszym rynku.

Kontakty do operatorów świadczących usługi dostępu do internetu na terenie gminy Stanisławów:

 kliknij tutaj

Umieszczony przez © Wirtualny Stanisławów
Utworzono: niedziela, 19, grudzień 2010 18:19

Komentarze  

 
0 #7 Antek 2017-10-21 14:37
Cytuję Kazimierz:
Akurat mam w Pustelniku internet z interwanu od jakiegoś pół roku, przez ten czas 0 awarii, więc całkowicie polecam. Instalator mówił, że sygnał idzie z masztu na szkole.


Również mamy od niecałego roku i również polecam. Zauważyliśmy jedną awarię ok 2h, podobno brak prądu był w szkole i padły już upsu. Tak to idealnie :)
Cytować
 
 
0 #6 Kazimierz 2017-02-01 21:24
Akurat mam w Pustelniku internet z interwanu od jakiegoś pół roku, przez ten czas 0 awarii, więc całkowicie polecam. Instalator mówił, że sygnał idzie z masztu na szkole.
Cytować
 
 
0 #5 Marcin434t 2015-03-30 10:06
Informacje nieaktualne. Dostęp możliwy jest poprzez trzy sieci radiowe... Buy media Cygów, Setup Mińsk i Interwan z Dębego Wielkiego. Ta ostatnia sieć jest najtańsza i z tego co się orientuje jest w trakcie powiększania zasięgu na Pustelnik.
Cytować
 
 
0 #4 odp 2013-07-22 18:15
Cytuję coś tam:
należałoby zaktualizować informacje... trochę nieaktualne


Niecały rok temu była aktualizacja.
Czyżby pojawił się jakiś nowy dostawca na terenie gminy?
Ceny mogą być nieaktualne, bo dostawcy zmieniają sobie cenniki według swoich upodobań. Tak samo przepustowości, zależne od danego operatora, zależne od miejsca, niekiedy nawet kilometr lub sąsiednia ulica jest blokadą.
Cytować
 
 
-1 #3 coś tam 2013-07-15 22:13
należałoby zaktualizować informacje... trochę nieaktualne
Cytować
 
 
+4 #2 pablo 2010-12-19 22:45
1Mbit za 95zl ? cena wyj***** w kosmos!!!!! Tylko ,,jelenie,, wezmą taki net za taką cenę !!!:/
Cytować
 
 
+5 #1 pawel plochocki 2010-09-25 11:30
Co tak drogo? Duzo taniej wychodzi założyć neostradę...
Cytować
 

Serwis Wirtualny Stanisławów tworzy oraz wykorzystuje pliki cookies znajdujące się na Twoim komputerze.Dowiedź się więcej.