ALERIE

67
Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Magia świąt i ludzkich serc

dziewczynkazapalki 2201 01fDnia 22 stycznia w remizie OSP Stanisławów miało miejsce kolejne przedstawienie naszego Koła teatralnego. Dzieci i młodzież zaprezentowały lokalnej społeczności nowa wersje "Dziewczynki z zapałkami" według scenariusza Patrycji Kowalczyk.     
Aktorzy po raz drugi grali dla Leny Szczepańskiej podopiecznej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zbiórka do puszek wyniosła 1737,28zł, które przekazane zostały na leczenie i rehabilitację dziewczynki.


Zaskakująca świąteczna historia pełna wzruszenia, radości i refleksji nad życiem, w której Babcia i Dziadek opowiadają swojej wnuczce pouczająca historię biednej, samotnej dziewczynki na co dzień zmagającej się z przeciwnościami losu. Tytułowa bohaterka w naszej sztuce została zaadoptowana, znalazła dom, szczęście i miłość, dożyła sędziwego wieku i po latach opowiedziała historię swojego dzieciństwa wnuczce. Sztuka pokazała widzom, że warto zatrzymać się choć na chwilę i pomyśleć o potrzebach innych, o tym, że nawet mały gest może dużo znaczyć, a magia rodziny- obecność bliskich osób rozświetla mrok.
Na zakończenie przedstawienia uwaga widzów ponownie skierowana została na postaci Babci i Dziadka – osoby, które odgrywają znaczącą rolę w życiu każdego z nas. W ten szczególny czas Święto Babci i Dziadka w imieniu wszystkich aktorów i opiekunów Koła zostały im złożone najserdeczniejsze życzenia. Następnie opiekunki Koła wręczyły aktorom podziękowania i słodkie upominki za ogromną pracę włożoną w opanowanie i zagranie swoich ról, a rodzice aktorów podziękowali Partycji, Ani i Kasi za opiekę i przygotowanie ich dzieci do tak wzruszającego przedstawienia.
Tak jak nasza bohaterka, tytułowa dziewczynka (Masza Wydra) spełniła swoje marzenia, tak i my za jej przykładem nie poddawajmy się w dążeniu do celu, bądźmy wytrwali i za przykładem rodziny, która zdecydowała się na adopcję „Dziewczynki z zapałkami” nie bójmy się pomagać, miejmy odwagę otworzyć serca potrzebującym!   


Anna Słowik

Magia świąt i ludzkich serc

22.01.2017r., fotorelacja

 

Umieszczony przez © Anna Słowik
Utworzono: niedziela, 29, styczeń 2017 11:35

Serwis Wirtualny Stanisławów tworzy oraz wykorzystuje pliki cookies znajdujące się na Twoim komputerze.Dowiedź się więcej.