ALERIE

67
Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

III gminne ćwiczenia ratowniczo – techniczne „Bezpieczna Gmina”


bg2016 rW niedzielę 16 października 2016 r. w miejscowości Borek Czarniński doszło do zderzenia autobusu szkolnego z samochodem osobowym... Kilka minut po godz. 12:00 każda jednostka OSP z terenu naszej gminy została zadysponowana na miejsce zdarzenia. Pierwsi strażacy, którzy dotarli na miejsce wypadku, po dokonaniu oceny miejsca zdarzenia, rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy wielu osobom poszkodowanym. Z upływem czasu do Borku nadjeżdżali kolejni strażacy i ratownicy medyczni.

W trakcie trwania działań na biorący udział w ćwiczeniach wóz straży pożarnej najechał kolejny samochód osobowy w wyniku czego ranne zostały następne osoby – tym razem byli to strażacy...

Te zdarzenia to realizacja kolejnego scenariusza III Gminnych ćwiczeń ratowniczo – techniczne „Bezpieczna Gmina”, których organizatorami byli druhowie z OSP Czarna oraz ratownicy Grupy Medycznej OSP Ładzyń.
 
Każde zdarzenie jest inne, wymaga indywidualnego podejścia, innych umiejętności, ale każde także zobowiązuje... Do czego? Do zachowania zimnej krwi, rozsądku, spokoju, opanowania i działania zgodnie z ustalonymi procedurami, dlatego też służby ratownicze naszej gminy przykładają tak dużą wagę do podnoszenia swoich kwalifikacji i praktycznego doskonalenia umiejętności.

Po zakończeniu manewrów wszyscy uczestnicy ćwiczeń udali się do strażnicy OSP Czarna, gdzie dokonano omówienia przebiegu akcji ratowniczej, następnie organizatorzy zaprosili wszystkich na gorący posiłek. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomimo dość niskiej temperatury zechcieli spędzić to niedzielne popołudnie na doskonaleniu swoich umiejętności- zarówno strażakom, ratownikom jak i pozorantom.

 W tegorocznych manewrach udział wzięli:
•    OSP Czarna,
•    OSP Lubomin,
•    OSP Ładzyń,
•    OSP Pustelnik,
•    OSP Rządza,
•    OSP Stanisławów.
•    JRG PSP z Mińska Mazowieckiego
•    Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK z Warszawy,
•    "DAGO-MED" - prywatna firma medyczna.

Serdeczne podziękowania kierujemy do harcerzy Hufca ZHP „Mazowsze” z Mińska Maz., którzy są z nami w każdej edycji manewrów oraz do pana Jacka Lejmana, do Wójta Gminy Stanisławów pana Adama Sulewskiego, Zarządu Dróg Powiatowych i firmy MOBILIS z Mińska Mazowieckiego, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tych trudnych ćwiczeń.

dh Anna Słowik

III gminne ćwiczenia ratowniczo - techniczne "Bezpieczna Gmina"

fotorelacja, 17.10.2016r.

 

Umieszczony przez © Anna Słowik
Utworzono: poniedziałek, 17, październik 2016 19:28

Serwis Wirtualny Stanisławów tworzy oraz wykorzystuje pliki cookies znajdujące się na Twoim komputerze.Dowiedź się więcej.