ALERIE

67
Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Bogu na chwałę, córce strażaka na ratunek...

osp ipowiatowyturniejrW deszczową sobotę 14 maja na Orliku w Stanisławowie Strażacy z terenu Powiatu Mińskiego toczyli walkę razem z chorą Lenką podczas I Powiatowego Charytatywnego turnieju piłki nożnej dla Strażaków Ochotników.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00, w rozgrywkach udział wzięło 12 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych. Pomimo deszczowych chmur krążących nad boiskiem druhowie walczyli dzielnie. Wydawało by się, że deszcz będzie główną przeszkodą ,jednak co to dla Ochotników, dla których zmienne warunki pogodowe stanowią chleb powszedni? Nie zwracali na to uwagi tak samo, jak podczas każdej akcji ratowniczo-gaśniczej!


Z terenu gminy Stanisławów najlepszą ekipą okazała się OSP Rządza, lecz naszym kolegom tuż przed nosem zamknięto furtkę do kolejnej fazy rozgrywek. Do półfinałów zakwalifikowały się cztery drużyny Borki, Janów, Jakubów i Lipiny. Borki przegrały z Lipinami, podobnie jak i Janów z Jakubowem, bo 2:0. W meczu o III miejsce tryumfowały Borki, a w finale lepsi okazali się druhowie z Lipin.
Po usłyszeniu ostatniego gwizdka niebo straciło do nas cierpliwość...  Dopiero wtedy rozpoczęła się prawdziwa ulewa! Jednak organizatorzy wraz ze sponsorami i zwycięzcami nie zwracali na nią uwagi! Tuż pod podium znalazła się OSP Janów, III miejsce wywalczyła OSP Borki, Srebro OSP Jakubów, a I miejsce OSP Lipiny. Tytuł Króla Strzelców wystrzelał sobie dh Adam Kulesza (OSP Borki) z kompletem 14 bramek, po głosowaniu Najlepszym Zawodnikiem turnieju okrzyknięto dh Kamila Wójcika (OSP Lipiny), a Najlepszego Bramkarza wybronił sobie dh Artur Sobótka (OSP Jakubów).
Lenka z uśmiechem na twarzy wraz z rodzicami kibicowała każdej drużynie. Bez zastanowienia rzec można, że w tym turnieju nie było przegranych. Wszyscy, którzy wzięli w nim udział, czy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego organizacji dali z siebie naprawdę wiele. To krótkie słowo „wiele” oznacza miłość do drugiego człowieka, w naszym przypadku małego, bezbronnego człowieka oraz pomoc w walce z chorobą.

 

Organizatorzy turnieju pragną serdecznie podziękować:

  • Staroście Mińskiemu Panu Antoniemu Janowi Tarczyńskiemu, który nigdy nie opuszcza Strażaków Ochotników i bez wahania zdecydował się na objęcie patronatu nad rozgrywkami, jak i ufundowanie nagród,
  • Wójtowi Gminy Stanisławów Panu Adamowi Sulewskiemu, który także gdy tylko usłyszał o zamyśle włączył się w jego realizację i ufundował nagrody oraz grochówkę,
  • Tygodnikowi „Nowy Dzwon” za objęcie patronatu medialnego,
  • Wiolettcie i Mariuszowi Cieślak - Super Market Maja( 05-304 Stanisławów ul. Lubelska 2), Pawłowi Rybackiemu Vitasport.pl (05-300 Mińsk Mazowiecki ul. Kościuszki 28) oraz Piekarni-Cukierni Gromulska Kinga Gromulska (05-307 Dobre ul. Rynek 28) za wsparcie, ufundowanie nagród jak i zaopatrzenie w niezbędną wodę i pieczywo do grochówki,
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustelniku - nie tylko za udział w turnieju, ale także ugotowanie i wydawanie najpyszniejszej Strażackiej grochówki w Powiecie!


Dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz jednostkom, które wcześniej pominęliśmy – OSP Stojadła, OSP Mistów, OSP Długa Kościelna, OSP Brzóze, OSP Stanisławów, OSP Zglechów oraz OSP Czarna. To dzięki wam drodzy Druhowie na konto Lenki przelaliśmy w sumie 1400,95zł!
Lenka wraz z rodzicami przesyła „ogniste” podziękowania! Warto podkreślić to, że Rodzina Strażacka w Powiecie Mińskim trzyma się razem, ma się dobrze i potrafi wesprzeć się w potrzebie! Dziś raz jeszcze dziękujemy za waszą obecność i zapraszamy w zimę na turnieje halowe do Stanisławowa, a na boisko już za rok!                            

Czołem Druhowie!
dh Śliwa Mariusz
OSP Stanisławów

Umieszczony przez © Mariusz Śliwa
Utworzono: poniedziałek, 23, maj 2016 20:31

Serwis Wirtualny Stanisławów tworzy oraz wykorzystuje pliki cookies znajdujące się na Twoim komputerze.Dowiedź się więcej.